10 Eylül 2012 Pazartesi

Bu bir konser yazısıdır : RHCP ULAN

Nbr?
Seni ihmal ettiğimde yok öyle bir şey düşünme. Takip edilen blogları düzenli bakmaca, twitter'a tweet girmece falan derken yaşadığımın sinyallerini veriyorum tabi ki.
Ama biliyorsun ailem tatile gidince yaz benim için daha da güzelleşiyor. Orada burada dolaşmaktan, 1 yılın acını çıkartmaktan bilgisayarın başına geçince sana yazmak zorlaşıyor.
Zaten bu yaz olanları da eli kulağında olan "yaz bitti" postuyla paylaşırım seninle, meraklanma.

Bu yazın hatta bu senenin olayı Red Hot Chili Peppers konseri vardı cumartesi günü.
Bebeyken dinlemeye başladığım, lise zamanı "abi bu sene gelirler ya nolur gelsinler." diye ağlandığım adamlar geldi. Keşke John Frusciante abimiz gruptan ayrılmasaydı da onu da dünya gözüyle göreydik dedim. Olsun. Kader kısmet vs bu işler biliyorsun.
Herkes konser organizasyonunun berbatlığından bahsetmişler ki haklılar da. Özellikle çıkışlardaki sıkıntı cidden rezillikti. Konser yerleşkesininde K2den ve K3'ten bilet alanlara ayrı üzüldüm. Cidden kötü oldu onlar için. Keşke stadyumda olsaydı dedim. Neyse.Konserin tüm mükemmelliğine gölge düşürdü desem yalan olmaz. Ama bazı yerlerde RHCP içinde bok atan adamları görüyorum ya yuh diyorum. Adamlar gelmiş sen ne konuşuyorsun hala.
Sesle ilgili problem olduğunu söyleyenler var K1'de ön taraflardaydım (K1 hayvan gibi büyüktü aq sonradan tekrar bilet satışı yapmışlar rezillik resmen.) ses kalitesinde bir kötülük duymadım. Bilemiyorum.
Fotoğraf koymak isterdim ama koyamıyorum 2sebep var.
1.si konserin büyüsüne daldığım için çok fazla makinayla uğraşıp çok bir şeyler çekmek istemedim kaldı ki yanımdaki makine de bu konuda biraz yetersizdi zaten kasmaya gerek yoktu. Bize anı olacak kadar çektim.
2.si makine hafızın evinde kaldı. fdkjbgdkfngdjkfng

Setlisti zaten her yerden okumuşsun. Ben dinleyeceğimizden emin olduğum ve dinlediğim için çok sevindiğim bir çok şarkıyla bir de keşke bunu da çalsalardı dediğim şarkılar arasında gittim geldim. (insanoğlu nankör işte adamlar gelmiş ben hala neyi konuşuyorum.) Ama ama ama Dosed çalmaya başladığı an Hafız'a dönüp " şu an ağlayabilirim inanamıyorum çalacaklar." dedim gözlerim doldu lan şerefsizler sonra neden çalmadınız. Resmen içime dert oldu. :(

Lan o değilde benden 10yaş küçükler vardı konserde desem bana inanır mısın? Konserin başlamasına 3-4 saat kadar önce yerlerde yuvarlanırken az ilerimde duran oyuncak bebek gibi olan kıza baka kaldım. Sonrasında gördüm ki babasıyla gelmiş. Belli ki babası dinliyordu kızını getirmiş falan. Nasıl kıskandım anlatamam.

Red Hot Chile Peppers ve Red Hot Chile Reppers yazılı bantlar neydi Allah aşkına milletin kafasında? Benim bilmediğim bir durum mu acaba dedim yok yani kesin yanlış baskı dedim üşenmedim netten baktım cidden öyle bir muhabbet yok adamlar yanlış basmış ve bunu satmış!
Hadi birileri bu mallığı yapmış alanlara ne denmeli bilmiyorum. Bir mallık sınırınız olsun diye yırtınıyorum yıllardır ama gene de kimseye dinletemiyorum derdimi.

Bu arada tam arkamızda daha Athena sahnedeyken öküz gibi böğüren ergenlerden bahsetmek istemiyorum. Bir kaç kötü bakıştan sonra sustular zaten.
O değilde Athena'ya sanki biraz haksızlık oldu lan doğru düzgün sahne ışıkları yanmadı vs vs. İtiraf, Athena sarmadı beni. Severim de bayılmam adamlara ama ne bileyim.

Aaa bak bir de sana bir barzoluktan bahsetmek istiyorum. Konser boyunca sürekli telefonuyla/kamerasıyla bir şeyler çekmeye çalışanlar ya Allah aşkına bir siktirin gidin ya. Tamam bir iki çekersin de tüm konser boyu inatla kolunu indirmeyen var. Zaten internete düşüyor ki fotoğraflar videolar. Ölümsüzleştirmeye çalışıyorsun da canım benim elindeki kekomançi telefonla olmuyor o işler. Hoş iphone sahibi olup telefonunun havasını atmaya çalışan mallar da ölmemiş ya konser sayesinde onları da gördük.

Bak görüyorsun işte ben normal insanlar gibi konseri, sahneyi falan anlatamıyorum sana. Anlatsam anlatmaya çalışsam da sana o anın büyüsünü yaşatamam. O yüzden o tarz yazıları müzik bloglarında ara. İstediğini elbet bulursun.

Çok konuştum bu ben bir şeyler içeyim.
Öptüm.

3 yorum:

  1. yerim snei weba :D

    benim konser yazım daha farklıydı çünkü athena2ya ölmüştüm ehe :)

    YanıtlaSil
  2. ya sorma adamları okul çağlarından bu yana bekle, konser biletini koşa koşa al sonra bezelye kadar görünen kafaları için türlü türlü parmak üstü duruş sergile. süper özetlemişsin, takipteyim...

    YanıtlaSil

Üşenmeyip yorumladığın için teşekkürler. (: